Jak wspomniałem, tak zrobię -…

Jak wspomniałem, tak zrobię – Jak zacząć czytać komiksy z nowego kanonu?
Od razu zaznaczam, że nie czytam polskich wydań i z tego co wiem u nas każdy komiks jest wydawany pod jedną nazwą. Czytam w internecie, po angielsku.
Wpis nr. 1 z kilku
Jak je rozpoznać? – muszą być od #marvel i być wydane po 2014 roku.
Moim zdaniem, najlepiej zacząć od miniserii, są to krótkie, składające się z od czterech do sześciu zeszytów (ang. issues). Aby nie przedłużać, podam najlepsze, najbardziej przyjemne w czytaniu i ogólnie najbardziej popularne serie.Lando (5 zeszytów, 2015) – osobiście nie czytałem, podobno świetna historia. Dzieje się zanim Lando osiadł na Bespin.Shattered Empire(4 zeszyty, 2015) – krótka antologia o matce Poe Damerona przedstawiająca kilka miesięcy po bitwie o Endor. Świetne rysunki Marco Checchetto. Ostatni ,,rozdział” to złoto.Obi-Wan & Anakin (5 zeszytów, 2016) – historia o pokojowej misji naszego duo, świetne rysunki Marco, pełno fajnych retrospekcji. Akcja dzieje się 3 lata po TPM. Darth Maul (5 zeszytów 2017) – mój ulubieniec. Maul rozpierdala wszystko na swojej drodze, świetnie zarysowana postać Maula i jego nienawiść do Jedi, parę fajnych cameo. Jakby co Maul tutaj robi wszystko na własną rękę i raczej nie będę nic spoilerował. Nieokreślony okres czasu przed TPM.Jedi of the Republic: Mace Windu (5 zeszytów, 2017) – tak wiem, rysunki są chujowe, ale da się przyzwyczaić. Kit Fisto jest bekowy, główny antagonista to Ultron XD Mace to badass. Jedna z pierwszych misji Wojen klonów. Dzieje się krótki czas po AOTC.Phasma (4 zeszyty, 2017) – Marco Checchetto strikes back. Daje to tutaj tylko dlatego, że jest to jedyny komiks poza serią o Poe Dameronie z okresu sequeli. Phasma wydostaje się ze zgniatarki i szuka ofiary do wrobienia za wyłączenie tarcz xD Nie mam zielonego pojęcia ile czasu minęło pomiędzy filmami ale chyba z dwa lub trzy dni.
No i jest jeszcze jest Darth Maul: Son of Dathomir z 2014 roku. Jest to składający się z czterech części komiks Jedyny kanoniczny komiks od #darkhorse Wymaga on wiedzy z TCW, ponieważ jest adaptacją jednego z dwóch story arców o Maulu których nie dostaliśmy przez kupno praw przez Disneya. Był to mój pierwszy komiks o #starwars jaki przeczytałem. Mandalorianie, Grevious, Dooku, Maul, Kenobi – czego chcieć więcej?
W lutym wychodzi adaptacja zeszłorocznej książki o Thrawnie i szykuje się świetnie. Tutaj chciałbym też przypomnieć, że tworzone są też adaptację filmów, oprócz paru dodatkowych scen raczej nie oferują one niczego szczególnego. Pewnie oprócz adaptacji TLJ i Solo nic ciekawego przez większość roku nie dostaniemy ( ͡° ʖ̯ ͡°)pokaż spoiler wołam @enforcer @Pawel_Pe @bialywonsz @jablkabanany @bitchnuts @witammireczki – pewnie kogoś pominąłem z plusujących
W następnym wpisie zajmę się dłuższymi seriami.
#starwars #komiks #komiksy

Powered by WPeMatico